Бесіда "Як зберегти своє здоров’я"

Тема: Як зберегти своє здоров’я
Мета: розширювати поняття учнів про здоровий спосіб життя; розвивати вміння розрізняти добрі і погані звички і передбачати наслідки, які вони ведуть за собою, щоб бути здоровим і життєрадісним; виробляти навички правильної поведінки; виховувати бережливе ставлення до здоров’я , повагу до себе.
Матеріал до бесіди: плакати з малюнками позитивної і негативної поведінки людей, кружечки білого паперу, на яких діти малюватимуть заборонні знаки;  кольорові олівці.
Хід бесіди
- Як ви розумієте вислів „Здоров’я не купиш, його розум дає”?
-   Від чого залежить наше здоров’я?
(Від того, як ми одягаємося, харчуємося, загартовуємося, займаємося спортом.)
-   Як потрібно одягатися? (Відповідно до погоди, пори року, до того, чим плануємо займатися.)


-   Чому важливо займатися спортом, робити зарядку, багато рухатися, бувати на свіжому повітрі?об добре себе почувати, бути радісним, задоволеним, сильним і красивим.)
- Чи робите ви зарядку вранці?
- Що потрібно людині від природи, щоб почувати себе здоровим?(Сонце, чисте повітря, чисту воду)
- Як потрібно загартовуватися?
-   А якою повинна бути наша їжа? (Смачною, поживною, свіжою тощо.)
-   Що означає „поживна їжа”? (Їжа, яка приносить користь. Щоб діти могли рости, бути здоровими, сильними, красивими.)
-   Які продукти харчування відносяться до здорової їжі? (фрукти, овочі, сік, сир, риба, молоко тощо). А чи пепсі-кола, фанта, чіпси, сухарики – поживні?
У їжі, яку називають „штучною”, є штучні барвники, консерванти, ароматизатори, які роблять її смачною, але у великій кількості ці продукти шкідливі.
-         Деякі старші діти курять, чи добре це для здоров’я?
-         Діти, а хто з вас знає, чому куріння таке шкідливе? (Відповіді учнів).
-Куріння — це теж дуже шкідлива звичка, з якою важко боротися, коли людина її наживає. Так, як і від алкоголю, звичку куріння самому просто неможливо побороти, бо людина до неї звикає, а звичка, як каже народ — це друга натура.
А шкідливе куріння для здоров’я тим, що від нього людина набуває багато хвороб, які важко вилікувати або й зовсім неможливо.
-         А тій людині, яка почала з дитячих років курити, дуже важко мислити, вона не може зосередити свою увагу на чомусь одному, швидко втомлюється, у неї низька працездатність, вона частіше від інших хворіє, страждає хронічними хворобами. А хвора людина ніколи не має хорошого настрою, її все тривожить, дратує, втомлює. Вона рідко буває життєрадісною, веселою і щасливою. Хіба, діти, хвора людина може бути щасливою? (Відповіді учнів).
  • Чи справді можна швидше стати дорослими, якщо палити, вживати алкоголь, наркотики?
- А зараз, діти, візьміть кружечки, які лежать у вас на партах. Вони біленькі, а нам треба з них зробити заборонні знаки, які б вказували, на те, що забороняється дітям вживати, щоб не стати калікою, а вирости здоровими. Зараз кожен з вас подумає, як передати у знаках заборону алкогольних напоїв, куріння цигарок, вживання наркотиків? (Відповіді учнів).
- А тепер приступимо до роботи. Ви на цих кружечках намалюєте заборонні знаки так, як це собі уявляєте, щоб люди, глянувши на них, зрозуміли, що куріння, вживання алкоголю, вживання наркотиків — заборонено! (Діти малюють знаки. Після закінчення вчитель вивішує знаки на дошці.)


Комментариев нет:

Отправить комментарий